افزایش زمان مطالعه

0
245
زمان مطالعه

چگونه ساعت مطالعه خود را افزایش دهیم؟ پاسخ به این سوال میتواند گام عظیمی در جهت رسیدن به رتبه دلخواهتان باشد. حتی اگر بهترین برنامه، کتب کمک آموزشی و دبیران را دارید بدون داشتن ساعت مطالعه کافی به نتیجه نخواهید رسید. شاید بار ها و بار ها تصمیم گرفتید از فردا شروع کنید و چندین ساعت بیشتر درس بخوانید اما‌ با شکست مواجه شدید. ساعت مطالعه مناسب برای هر فرد متفاوت است. هرکس باید نسبت به خودش سنجیده شود نه دیگران!

قدم اول برای افزایش ساعت مطالعه، شناسایی نکات منفی و موانع درس خواندن شما هست. یافتن و برطرف کردن هر کدام ازین نکات میتواند قدم بزرگی در بهبود ساعت مطالعه شما داشته باشد.

موانع افزایش ساعت مطالعه:

1۱)برنامه نامناسب:

هیچ مسیری بدون داشتن برنامه به نتیجه نمیرسد. برنامه مناسب علاوه بر اینکه به مسیر شما جهت میدهد علاقه و انگیزه شمارا به درس خواندن افزایش میدهد. از این لحاظ دانش آموزان به دو دسته تقسیم می شوند:

الف)دانش ‌آموزانی که ناگهانی تصمیم میگیرند:

خیلی از کنکوری ها وقتی که صبح از خواب بلند میشوند و تصمیم میگیرند که چه مباحثی را مطالعه کنند. این بی برنامه باعث از هم پاشیدن ذهن آن ها و عدم تمایل به تلاش زیاد هست. درواقع آن ها در ذهن خود محدودیتی برای تلاش خود قرار نداده اند در نتیجه همیشه کمتر از توانایی خودشان تلاش خواهند کرد.

ب)دانش آموزان غیر واقع گرا:

خیلی از دانش آموزان در هنگام برنامه ریزی به توان و ظرفیت و سابقه خود توجه نمیکنند. برای مثال، کسی که ۵ ساعت در روز مطالعه میکند. ناگهان در برنامه آتی خود تصمیم میگیرد که ۱۰ساعت مطالعه کند. در نتیجه به علت نرسیدن به هدف خودش دلسرد میشود و حتی ممکنه تاثیر عکس داشته باشدی و ساعت مطالعه او کمتر از۵ساعت نیز بشود. درنتیجه ساعت مطالعه باید معقول و حساب شده باشد و برای هر کس اختصاصی خودش است.

بازگشت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید