مطالعه در تعطیلات نورروزی

0
242

 

مطالعه در تعطیلات نورروزی

مطالعه کنکور در عید نوروز به دلایل مختلفی از اهمیت وافری برخوردار است. با توجه به این موضوع، شناخت روشهای مطالعه در عید برای کنکور و همچنین روش های برنامه مطالعه کنکور در عید بسیار مهم است.

چرا برنامه مطالعه کنکور در عید اهمیت دارد؟

برنامه ریزی مناسب جهت مطالعه دروس برای کنکور در زمان تعطیلات عید اهمیت زیادی دارد. دلایل مختلفی برای این اهمیت وجود دارد که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- عدم مطالعه بسیاری از دانش‌آموزان در این دوران

با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان کنکور در دوران عید به مطالعه دروس نمی پردازند، برنامه مطالعه کنکور در عید اهمیت زیادی دارد. زیرا در این صورت می‌توانید از بسیاری از داوطلبان سبقت بگیرید. اهمیت مطالعه کنکور در عید به حدی زیاد است که می توان به جرأت گفت کسانی که حتی پیش از این زمان برای کنکور مطالعه مناسبی نداشتند؛ با برنامه ریزی مطالعه کنکور در عید و بعد از آن ‌میتوانند رتبه های خوبی در کنکور کسب کنند.

۲- نزدیکی دوران عید به کنکور

دلیل دیگری که مطالعه در عید برای کنکور اهمیت زیادی دارد این است که این دوران به زمان کنکور بسیار نزدیک است. از این رو در این بازه زمانی می توانید خود را برای کنکور به خوبی آماده سازید.

مطالعه کنکور در عید

تمامی داوطلبان قطعاً از عید با جدیت به مطالعه برای کنکور می پردازند. این دانش آموزان عمدتاً در ایام تعطیلات نوروز در خانه مانده و عمده زمان خود را با مطالعه می گذرانند.

مطالعه کنکور برای عید

روش مطالعه کنکور در عید

فراموش نکنید که نخستین قدم جهت مطالعه کنکور در عید و مطالعه کنکور بعد عید، برنامه ریزی درسی می باشد. با توجه به اینکه ایام عید، ایام تفریح و دید و بازدید است، در صورتی می توانید خود را مجاب به مطالعه درست کنید که برنامه جامعی داشته و مطابق با آن عمل کنید. بدین صورت روند درس خواندن شما کاملاً هدفمند می گردد.

مرور دروس عمومی

با توجه به این که دروس عمومی کنکور عمدتاً فرار هستند، توصیه ما به شما این است که حتماً درایام عید، زمانی را به مرور این درس ها اختصاص دهید. بدینصورت مطالعه کنکور در عید برایتان به شکلی هدفمند جلو می رود.

رعایت نکات کلیدی

توصیه می کنیم در صورتی که قصد مطالعه کنکور در عید را دارید، نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

  1. ابتدا یک برنامه ریزی جامع برای عید انجام دهید و سپس شروع به مطالعه کنید
  2. در تعطیلات نوروز با توجه به توانایی خود ، ۸ تا ۱۰ ساعت در طول روز مطالعه نموده و در کنار آن تست بزنید
  3. ۶۰ درصد از زمان مطالعه را به دروس اختصاصی و ۴۰ درصد را به دروس عمومی اختصاص دهید
  4. توجه داشته باشید که یکسره درس خواندن بدون استراحت بازدهی یادگیری شما را کاهش می دهد
  5. ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت به خواندن دروس خود بپردازید و سپس یک ربع استراحت کنید و مجددا شروع به مطالعه کنید
  6. هنگام مطالعه دروس خلاصه نویسی کنید تا در زمان جمع بندی و در پایان هر روز از آن استفاده نمایید
  7. برای مطالعه کنکور در عید پس از مطالعه دروس مورد نظر ، ابتدا تمرین های تشریحی و سپس تست های مربوط به آن مبحث را حل نمایید
  8. به دلیل فرّار بودن دروس عمومی توصیه می شود داوطلبان هر چه به انتهای سال و زمان برگزاری کنکور نزدیک تر می شوند ، بیشتر به دروس عمومی اهمیت بدهند
  9. برای این کار نیز اگر قبل از تعطیلات نوروز خلاصه درس ها را تهیه کرده باشید می توانید پاراگراف های مهم را به همراه خلاصه هایی که از قبل تهیه کرده اید ، مطالعه نمایید تا وقت زیادی از شما نگیرد
  10. توجه داشته باشید که تعطیلات طلایی نوروز برای پشت کنکوری ها ، فقط برای مرور درس های نیمسال اول و تمرین تست های پرتکرار سال های گذشته برای تثبیت مباحث خوانده شده در ذهن داوطلبان می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید