تابستان یازدهمی ها

0
49
مطالعه تابستان
مطالعه تابستان

تابستان كدام پايه را بخوانم !؟

تابستان فرصت مهمی است که اگر نتوانیم ازش بخوبی استفاده کنیم ممکن است خیلی برای ما گران تمام شود تا آخر این پست همراهمان باشید تا متوجه بشید تو این تابستان باید چه کار کنید.

  • از درسهای سال دهم شروع کنم یا یازدهم؟؟

ببینید دوست عزیز این موضوع خیلی زیاد به گذشته تحصیلی تان مربوط می شود. معمولا دانش آموزان را در این زمینه میشود به دو دسته تقسیم کرد:

یک دسته خواندن دروس دهم و یازدهم برایشان خیلی فرق ندارد و  سال یازدهم دیدی از کنکور ندارند و به صورت تستی نخواندند: برای شما عزیزان پیشنهاد میکنم از سال دهم شروع کنید چون سال دهم خیلی موقع هست که خوانده شده است و نیاز به زمان و انرژی بیشتر دارد. دسته دوم سال یازدهم خوب و تستی خوانده شده و به صورت مثال، نیمی از کتابهای تستی حل شده است: برای شما عزیزان پیشنهاد میکنم از سال یازدهم شروع کنید، الان فرض بر این است که تسلط ۵۰ درصد دارید  و باید این تسلط رو به ۱۰۰رصد برسانید.

آنهایی که زیادمطالعه نداشتند، بهتر است که  از دروس تخصصی شروع کنند و بعد ازاینکه مقداری گذشت، دروس عمومی را شروع کنند.

ولی اگر قبلا با تنوع بالا و ساعت مطالعه مثلا بالای ۷ ساعت درس می خواندید و تست میزدید، میتوانید دروس عمومی هم وارد برنامه مطالعتان کنید.

  • تا آخر تابستان چه دروسی را مطالعه کنم؟

بنظر اگر بتوانید تا آخر تابستان کل دروس اختصاصی پایه + ارایه و قرابت ادبیات + ترجمه عربی + دینی دهم + لغات انگلیسی پایه را به صورت کامل جمع کنید و تست بزنید و مسلط بشید، میتواند مطلوب باشد که با یک برنامه ریزی خوب کاملا در دسترس هست.  البته باید گفت برای تکمیل مبحث، برای کسایی هم که به درس های پایه درتابستان مسلط شدند و میخواهند سال دوازدهم را پیش خوانی کنند، پیشنهاد میشود حرکت شناسی از فیزیک ۳+ درس ۵و ۶ زیست ۳ را پیش خوانی کنند.

  • از چه ساعتی مطالعه را شروع کنم؟

مطلب مهمی که باید در نظر داشت و بارها درمورد آن در مقالات مختلف صحبت شده است این که بر اساس سوابق گذشته و مثلا در بهمن ماه، به صورت میانگین هر چقدر آن زمان مطالعه داشتیدبا همان تعداد ساعت مطالعه شروع کنید و به صورت تدریجی با چالش های مطالعاتی و سختی هاش روبرو خواهیدشد و قلق درس خواندن کنکوری را یاد میگیرید و با یک برنامه درست میتوانید ساعت مطالعتان رازیاد کنید. مثلا هفته ای نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه ساعت مطالعتان بیشتر کنید تا اینکه حداکثر بتوانید به ۱۱ تا ۱۲ ساعت آن هم به شکل پیوسته برسانید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید